Sıkça Sorulan Sorular

Araca Shell TTS takılması, aracın garantisini bozar mı ?
Shell TTS üniteleri araca herhangi bir zarar vermediğinden garantisini de bozmaz.
Araca takılan Shell TTS ekipmanı sökülüp başka bir araca takılabilir mi ?
Shell TTS ünitelerinin (KM ve AH) mevcut şirket aracından sökülüp başka bir araca takılması mümkün değildir. Yeni aracınız için yeni cihaz talebinde bulunmanız gerekmektedir.
Firmamız akaryakıt ödemelerini nasıl yapıyor?
Shell TTS ile alınan akaryakıta ait vadesi gelen ödemenizi bankada şirketimiz için tanımlanan hesabınıza,şirket hesabımıza (Havale-EFT) ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile de ödeyebilirsiniz.
Shell TTS için aracın şirkete kayıtlı olması şart mıdır ?
Shell TTS için aracın şirket üzerine kayıtlı olmasına gerek yoktur.
Shell TTS ile Akaryakıt alımına ait raporlar ne şekilde temin edilir ?
Müşteri talebine bağlı olarak e-mail adesine elektronik ortamda gönderim yapılır.İnternet sayfasından (www.tasit-tanima.com) müşteri girişi linki üzerinden giriş yaparak tüketim detaylarına online ulaşılabilir.
Shell TTS ile akaryakıt alımlarımız için firmamıza kaç adet fatura kesiliyor?
Shell TTS ile alınan akaryakıta ait ödeme faturaları her ayın 15. ve 30-31 (ayın son gunu) olmak üzere 2 adet fatura kesiliyor.
Shell TTS ile ne gibi bilgiler alınabilir ?
Shell TTS ile Firma adı,departmanı,tarih,saat,alınan yakıt cinsi ,Alınan yakıt miktarı(lt),Alınan Yakıt Tutarı(TL) ,Aracın KM’si,Yakıt alınan İstasyon bilgileri gibi yakı alımına ait tüm bilgilere online olarak ulaşabilirsiniz.
Shell TTS sahibi olabilmek için belirli bir araç adedi limiti var mıdır ?
Herhangi bir araç limiti bulunmamaktadır.
Shell TTS takılan araç sistem haricinde akaryakıt alabilir mi ?
Evet alabilir ancak bu alışverişin Shell Tasıt Tanıma Sistemi ile bir bağlantısı olmadığından, yapılan alışverişin ödemesi o anda istasyona yapılmalı ve faturasıda istasyondan alınmalıdır.
Shell TTS üniteleri firmalara gönderilirken çalışır durumda mı?
KM cihazları programlanıp firmaya gönderilme sürecinde kullanılır durumda gönderilmektedir.Yani serviste araca takıldıgı zaman çalışabilecek durumdadır. Fakat Akıllı Anahtarlar ve Akıllı Halka Shell merkezde programlanıp firmaya kargo ıle gonderılırken kullanım dışıdır. Cihazın ulaştıgına dair teyit ardından cihazlar kullanıma açılmaktadır.
Shell TTS üniteleri monte edilirken bir ücret ödenir mi ?
Akıllı Halka ve Taşıt Kimlik Ünite’lerinin montajı yetkili servis olan Turpak firması tarafından gerçekleştirilmektedir. Shell TTS ünitesi takılırken herhangi bir ücret ödenmez.Montaj servisi 5 arac üzeri için firma adresinize gelip Shell TTS ünitelerinin montajlarını tamamlar.Diğer talepler montaj servisinde gerçekleşir.
Shell TTS’e kayıtlı araçlara montaj sırasında neden TTS işareti yapıştırılır ?
Ekipmanların montajı yapılırken aracın depo kapağının içine, ön ve arka camlarda uygun yerlere TTS çıkartması yapıştırılır. İstasyondaki pompa görevlilerinin hangi aracın TTS’e dahil olduğunu anlayabilmeleri ve müşteriyi uygun şekilde yönlendirmeleri açısından bu çıkartmalar çok önemlidir.
Şifremiz ile giriş yapacagımız yönetim sayfasına nasıl ulaşabiliriz?
www.tasit-tanima.com  linkinden şifreniz sitesi üzerinden müşteri girişi linkinden giriş yapabileceğiniz yönetim sayfasına ulaşabilirsiniz.
Tanımlanacak DBS hesap tutarı neye göre belirleniyor?
Shell TTS için tanımlanacak hesap tutarı aylık yakıt tüketiminizi karşılayacak tutarda olmalıdır. Örnek:Aylık 20.000TL akaryakıt tüketimizni var ise tanımlanacak 25.000 TL ‘lik hesap sizin dönemsel artışlarda sıkıntı yaşamadan akarkayıt alımınızı sağlamaktadır.
Tüm Shell istasyonlarında Taşıt Tanıma Sistemi var mıdır ?
900’ü aşkın Shell İstasyonu ile Türkiye’ye yayılmış geniş bir istasyon ağında Shell TTS sistemi bulunmaktadır.